Zapytaj eksperta!

Ogród zimowy – ciepły, czy zimny?

Data : 5 grudnia 2017

Ogród zimowy to coś więcej niż tylko przybudówka do domu. To marzenie o oazie, która sprawia, że człowiek znajduje się w wolnej przestrzeni. Ten azyl chroni nas jednocześnie przed wiatrem, deszczem i zimnem. W ciepłym ogrodzie zimowym można spędzać długie zimowe wieczory, kiedy za oknem prószy śnieg, albo uciec tam w upalne dni. Ogród zimowy to dodatkowa przestrzeń mieszkalna, która sprawia, że dom staje się przytulny. Możemy w nim odpoczywać przez cały rok blisko natury i cieszyć się pięknym widokiem na ogród z rodziną bądź znajomymi.

Każdy ogród zimowy jest unikatowy i powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, stylu budowy domu, jak i możliwości przestrzennych wokół budynku. W zasadzie najczęściej mówi się o ciepłych i zimnych ogrodach zimowych.

Ciepły ogród zimowy, albo tak zwany mieszkalny ogród zimowy jest użyteczny przez cały rok, ponieważ jest dodatkową przestrzenią mieszkalną przez wszystkie pory roku. W celu uzyskania temperatury pokojowej ogród jest ogrzewany. To rozwiązanie powinno zostać zaplanowane już przed budową domu, co jest dość ambitne. Temperatura w tym pomieszczeniu osiąga dziewiętnaście albo więcej stopni. Jest w nim o wiele jaśniej niż w pozostałych pokojach, ponadto panuje wyższa wilgotność powietrza. To idealna przestrzeń dla wzrostu roślin, jeśli posiadają Państwo rośliny, które lubią, albo „marzą“ o warunkach szklarniowych. Dobrze zaprojektowany ogród zimowy jest świetną inwestycją, gdzie każdy może odpocząć wśród natury. Ogród zimowy ultra ciepły jest jednym z najbardziej ciepłych rozwiązań, którą można znaleźć na rynku: http://bit.ly/2jPH6M4 Jego okna, dach posiadają znakomite parametry termoizolacyjne, które są godne polecenia dla energooszczędnych budynków.

 

Zimny ogród zimowy – podczas ciepłych miesięcy służy jako pomieszczenie chroniące przed deszczem wiatrem i słońcem. Konstrukcja profili nie posiada przekładek termicznych i najczęściej stosuje się szyby pojedyncze. Ogród nie jest ogrzewany, tak więc zimą w pomieszczeniu jest zbyt zimno, aby można było z niego korzystać, jednak niektóre rośliny mogą tam bez problemu przezimować. W zimnych ogrodach powstaje tzw. efekt cieplarniany, gdzie promienie słoneczne i brak ogrzewania sprawia, że temperatura wewnątrz w miarę szybko zrównuje się z tą na zewnątrz. Temperatura, która powstaje jest odpowiednia dla niektórych roślin. Poza tym konstrukcja zimnego ogrodu zimowego nie jest skomplikowana. Ogród charakteryzuje się wysokimi atrybutami statycznymi, dlatego można zaprojektować konstrukcję znacznych rozmiarów. Jego przesuwne elementy fasadowe sprawiają, że jego obsługa jest dziecinnie prosta, a dach TS Aluminium jest bardzo prosty w montażu: http://bit.ly/2ilDIby